De volgende dag was het toch iets anders dan gedacht, de weermannen en vrouwen hebben zich vast achter hun oren gekrabd. Het was bewolkt. Normaal niet zo erg, maar als je in een bos zit met donkere plekken wordt dat eigenlijk wel een beetje lastig met foto’s maken. Dat was best een beetje een tegenvaller, gisteren waren er van die mooie zonnestralen op de plekjes waar ik de hond mooi in het licht kon zetten. Die miste ik nu. Maar flexibel moet je zijn met honden en ook met het weer blijkt nu.
Bij aankomst op de parkeerplaats waren de honden en de baasjes er al. Ze liepen een klein rondje. Ik ben naar ze toegelopen en hoorde waarom ze er al waren. De hondjes waren een beetje zenuwachtig. Ze hadden in een andere auto gezeten en wisten niet goed wat ze daar nu van moesten denken. Gelukkig hebben de baasjes het goed opgepakt en de hondjes rustig aan de nieuwe plek laten wennen. Nu was het mijn taak om ze leuk en zo mooi mogelijk op de foto te krijgen. Lola wilde wel, die bleef keurig zitten. Maar Guus, die ook nog eens jarig was die dag en 10 jaar jong werd, die zag het niet zo zitten. Met veel geduld, lukt het toch om Guus zonder stress samen met Lola op het bankje te fotograferen. De eerste foto is gemaakt. Snoepjes en speeltjes doen op dat moment wonderen.
Op naar plekje nummer 2, eigenlijk veel te donker, zeker nu de zon niet schijnt, maar ik ga het toch proberen. Een beetje verscholen in het bos. En wat blijkt Guus ontpopt zich als een waar fotomodel.
Hij heeft ineens door hoe het moet en als hij stil blijft zitten, dan iets lekkers krijgt.
We gaan naar een volgend plekje. Daar mag Lola eerst op een boomstam ze doet het heel goed en weet ook wat er van haar verlangd wordt, ze gaat zelfs poses aannemen die we niet vragen. Dan zetten we Guus op een boomstronk en ik weet direct, dit wordt de foto! Nu wel hopen dat de foto er op de computer net zo uit ziet als achterop mijn camera. Dat is altijd een gok want een dergelijk klein schermpje kan je best nog wel een foppen.
Ik probeer met Lola nog een plekje aan de overkant, wat ook een mooie foto oplevert. Deze kan ik vast als back up gebruiken. De hondjes worden moe, ik zie het aan hun ogen. We gaan rustig teruglopen naar de parkeerplaats.
Add a Comment